Image

به شرکت تجاری و بازرگانی رایحه بتن سبز خوش آمدید

ما را دنبال کنید
پشتیبانی فروش : 09120916272

رزین ونیل استر

قیمت : 0 تومان

 

پوشش های فایبرگلاس بر مبنای رزین ونیل استر با توجه به مقاومت بسیار بالای شیمیایی در مخازن یا سطوح در تماس با اسید و مواد شیمیایی قوی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، بخش بازرگانی مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران می باشد که با هدف ایجاد مرکز داد و ستد مصالح ، تجهیزات و ملزومات بتن ریزی در سطح کشور طرح و پی ریزی گردیده است. این مجوعمه با اتکا به دانش فنی و تجارب چندین ساله خود و شناخت نیاز صنعتگران بتن ، اقدام به  ارائه خدمات تولید ، واردات و بازرگانی در زمینه انواع محصولات مصرفی و تجهیزات مورد نیاز در پروژه های ساخت و بهره برداری سازه های بتنی می نماید. در این راستا گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، افتخار دارد تا خدمات خود را در زمینه ارائه بتن آماده استاندارد و مهندسی در سطح استان تهران و البرز ، انواع افزودنی و محصولات شیمیایی ساختمان و بتن ، فروش عمده سیمان ، ماله های پروانه ای و شمشه های ارتعاشی ، مصالح درزبندی ، اسپیسر های بتنی و پلاستیک ، رنگ دانه های بتنی ، مصالح تخصصی تعمیر و آب بندی سازه های بتنی ، مصالح مقاوم سازی سازه های بتنی ، انواع ویبراتور ، قالب های پلاستیکی بتن ، سیلو و بچینگ های کارکرده ، تجهیزات و مصالح بتن ریزی در هوای سرد و گرم ، نرم افزار های بچینگ و آزمایشگاه های بتن ، سیستم توزین افزودنی های بتن ، مشاوره و راه اندازی خط تولید افزودنی های بتن و فرمولاسیون ، واتراستاپ های هیدروفیلی و بنتونیتی ، پمپ و پکر های تزریق رزین های اپوکسی و پلی یورتان و ... به متخصصین ، شرکت ها ، بتن های آماده ، مجریان فرآیند های مرتبط با بتن اقدام نماید.

شما می توانید برای مشاوره و اخذ خدمات در زمینه های مذکور با بخش بازرگانی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 09022424865 –09120916273-44618462) تماس حاصل فرمایئد.

 

امروزه انواع مختلفی از پوشش ها برای حفاظت و آب بندی سازه های بتنی در ساخته جهان و ایران شناخته شده است. از جمله این پوشش می توان به اپوکسی ، پلی یورتان ، پلی یورا ، سیلوکسان ، پایه سیمانی کریستال ساز ، پوشش های اکرلیکی ، پوشش های اکرلیکی-سیمانی ، رزین های تزریقی ، پوشش های پایه قیری و رابر و ... اشاره کرد. هر کی از این پوشش ها بسته به شرایط بهره برداری و محیطی ، محدودیت های محیطی و زمانی و انتظارات ، می توانند کارآمد و موثر باشند. از این رو موفقیت سیستم های مورد نظر ، مرتبط با شناسایی شرایط و خواسته و البته مشخصات و پتانسیل های هر یک از این موارد می باشد.

 

از جمله پوشش و سیستم های آب بندی و محافظت سازه های بتنی فایبرگلاس می باشد . این پوشش دارای مقاومت شیمیایی بالایی در برابر مواد خورنده و اسید می باشد. از این رو ، فایبرگلاس می تواند گزینه مناسبی برای آب بندی مخازن و استخر های اسید و مواد شیمیایی به شمار آید. شما می توانید برای مشاوره و اجرای پوشش های مختلف مخازن و استخر ها از جمله پوشش فایبرگلاس با بخش فنی و مهندسی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران تماس حاصل فرمایید.

 

فایبر گلاس چیست؟

فایبرگلاس یک نوع پوشش کامپوزیت (ماده ای متشکل از چند مواد) است که از رزین ها و الیاف شیشه درست می شود،امروزه اکثر کارخانه ها در دنیا مخازن آب واسید خود را بااستفاده از پوشش فایبر گلاس عایق می کنند وجلوی پوسیدگی و ازبین رفتن مخازن وضررهای ناشی از آن را می گیرنداما از ویژگی های دیگر فایبر گلاس سبک بودن ومستحکم بودن آن است که باعث تولیدانواع قطعات از جنس فایبر گلاس شده است سپر انواع خودروها، انواع ایرانیتها، اتاقک ها و ...

 

رزین : رزین از گروه پلیمرهاست که در دو نوع طبیعی ومصنوعی یافت می شود.رزین ها در حالت عادی بصورت مایع  میباشند که در اثر ترکیب شدن با دیگر مواد شیمیایی تغییر حالت داده وبه یک ماده جامد تبدیل می شوند ودر این حالت جزء پلیمر های ترموست بشمار می آیند یعنی در برابر حرارتهای بالا به حالت مایع باز نمی گردند. رزین ها در صنایع فایبرگلاس،رنگ سازی ،چسب سازی،فوم و.. جزءمواد اولیه به حساب می آیند.

رزین های طبیعی: این رزین ها از مواد معدنی ، گیاهان و حیوانات بدست می آیند. از نمونه های اینگونه رزین ها می توان به شیره ی درختان مخصوصا درخت کاج ،سندروس،قیر...اشاره کرد.در سالیان دور از این رزین ها به عنوان درز گیر وآب بندی قایق وکشتی استفاده می کردند. کهربا نیز نمونه ای از رزینهای طبیعی سفت شده است.

رزین های مصنوعی: رزین های مصنوعی از ترکیب عناصر شیمیایی مجصول می شوند و چون در شرایط کنترل شده آزمایشگاهی تولید می شوند یکنواخت تر از نوع طبیعی شان هستند ودر صنعت رنگ سازی ،پلاستیک و...کاربرد دارند. از نمونه های این گونه رزین ها     می توان به رزین های پلی استر ، وینل استر و اپوکسی و پلی اورتان ها اشاره کرد.

رزین  پلی استر: این رزین ها از ترکیب اسیدهای آلی دوعاملی با الکل های چند عاملی بدست می آیند و دارای بوی زننده ورنگ تیره مایل به سبز میباشند. این رزین ها توسط شتابگرها وخشک کنندهای مخصوص پخت می شوند وبه حالت جامد تبدیل می شوندودر طی این مرحله درصدی ار حجم خود را از دست می دهند به همین علت، پلی استر ها بیشتر در ساخت قطعات فایبر گلاس  کاربرد دارند. چون به راحتی از قالب جدا می شوند

رزین های وینل استر: وینل استرها از ترکیب رزین اپوکسی با اسید های کربوکسیلیک بدست می آیند.و ازنظر رنگ، تیره مایل به قرمز وبوی بهتری نسبت به پلی استر ها دارند . این رزینها در برابر انواع اسید ها وباز ها از مقاومت شیمیایی ومکانیکی بالایی برخوردار هستند و بیشتر در ایزولاسیون مخازن کاربرد دارند

رزین های اپوکسی : از ترکیب ابوکساید با پلی آمین ها رزین اپوکسی حاصل می شود. اپوکسی ها تقریبا بی رنگ و بی بو هستند و از نظر شیمیایی و مکانیکی قابلیت های زیادی نسبت به دیگر رزین ها دارند وهمچنین مقاومت الکتریکی بالا از دیگر ویژگی آنهاست.به همین علت اپوکسی ها کاربرد وسیعی در صنعت دارند که از چمله آنها می توان به صنعت چسب سازی ،کفپوش ها،قالب سازی،سامانه های الکتریکی والکترونیک،هواوفضا اشاره کرد.

رزین های پلی اورتان: گروهی دیگر از رزین های مصنوعی پلی اورتان ها هستند که از ترکیب پلی اول ها با ایزوسیانات بدست می آیند.پلی اورتان ها نیز به صورت فوم،الاستومری،پلاستیک نیز یافت می شوند.رزینهای پلی اورتان به علت مقاوت عالی در برابر نور خورشید ومقاومت سایشی فوق العاده بالا جز رزین های خاص بشمار می آیند.گران قیمت بودن این رزین ها باعث شده که فقط در شرایط بالا بودن حساسیت کار استفاده شوند.بطور مثال خط کشی های جاده ها که نیاز به مقاوت سایشی ودوام بالا در برابر نور خورشید دارند از رنگ های پلی اورتانی استفاده می کنند.

 

پوشش فايبرگلاس و لاينينگ مخازن

فايبرگلاس (Fibreglass/Fiberglass) :

فايبرگلاس يا كامپوزيت هاي پليمري نوعي پوشش است كه از مواد نفتي و پشم شيشه درست مي شود. امروزه  بيشتر كارخانه ها براي عايقكاري يا ايزولاسيون مخازن حاوي آب و اسيد از فايبرگلاس استفاده مي كنند و  بدين ترتيب جلوي پوسيدگي و  ازبين رفتن مخازن و ضررهاي ناشي از آن را مي گيرند.

سبك و مستحكم بودن از ديگر ويژگي هاي فايبرگلاس است كه باعث توليد انواع قطعات از جنس فايبرگلاس شده است ( چگالي فايبر گلاس در حدود ۲۰۰۰-۱۸۵۰ كيلوگرم بر متر مكعب است) : مخازن نگهداري مايعات مختلف از جمله اسيد، سپتيك تانكها، چربي گيرها  ، سپر انواع خودروها، انواع ايرانيتها، اتاقك ها ، سيلوهاي سيمان و …

به عبارت ديگر فايبرگلاس كه به نامهاي GRP(Glass Reinforced Plastic) يا GFRP(Glass Fiber Reinforced Plastic) هم شناخته شده است يك FRP يا  Fiber (Fibre) Reinforcement Polymer ( فيبرهاي پليمري تقويت شده يا پلمير تقويت شده با الياف) ساخته شده از يك ماتريس پلاستيكي تقويت شده بوسيله فيبرهاي شيشه اي ريز و نازك مي باشد كه اين ماتريس پلاستيكي مي تواند شامل انواع رزين (اپوكسي ، پلي استر يا وينيل استر) و يا مواد ترموپلاستيك باشد.

فايبرگلاس ، كامپوزيتي از الياف شيشه با مواد پليمري است كه از پشم شيشه به عنوان ماده تقويت كننده و از مواد پليمري به عنوان مواد زمينه استفاده مي‌شود. قطعات فايبرگلاس حاوي يك نوع يا بيشتر از الياف تقويت كننده بوده كه توسط يك رزين ( ماتريس ) احاطه ميگردند.

الياف تقويتي نقش اصلي را در استحكام و مقاومت قطعات دارا مي باشند كه تعدادي از انواع آن شامل الياف شيشه ، الياف كربن ، الياف آراميد ، الياف بازالت و غيره هستند. كه الياف هاي فوق الذكر خود داراي اشكال و انواع مختلفي مي باشند.

 

Lining  :  اف آر پي لاينينگ يكي از رايج‌ترين كاربردهاي صنعت فايبرگلاس است، به عنوان مثال در آب‌بندي مخازن، پوشش سقفها، عايق بندي مخازن در صنايع شيميائي، توليد و يا مستحكم‌سازي مخازن پي‌وي‌سي، ضد خوردگي مخازن فلزي و ساير موارد. كه اين تفاوتها براساس رزين‌هاي تخصصي مختلف به دست مي‌آيد. اين رزينها مي‌تواند در برابر اسيدهاي قوي و حرارت بالا دوام بياورد.

از الياف FRP عمدتاً بصورت نصب خارجي بر روي سطوح بتني جهت ترميم و تقويت سازه هاي بتني استفاده مي گردد. از اين الياف همچنين در بهسازي لرزه اي يا مقاوم سازي در برابر انفجار  در سازه هاي بتني و  در تقويت سازه هاي مصالح بنايي ، فولادي و چوبي نيز مورد استفاده قرار مي گيرند. الياف FRP  به دو صورت لمينت هاي سخت شده  كه توسط پرايمر و چسب مجزا به سطح بستر چسبانده مي شوند و يا بصورت  الياف بافته شده خشك  كه در هنگام نصب با چسب مخصوص اشباع مي شوند استفاده مي گردند.  در حالت دوم چسب بعنوان ماتريكس بين الياف كامپوزيت و همچنين عامل اتصال الياف با سطح بستر عمل مي نمايد.كيفيت، يكپارچگي و عملكرد كلي سيستم هاي مقاوم سازي FRP تا حد زيادي بستگي به چسبندگي سيستم FRP به بستر زيرين (بتني و ...) دارد.

 

عایق کاری استخر و مخازن با فایبرگلاس

یکی از روش های  عایق کاری استخر و مخازن بتنی   استفاده از فایبر گلاس می باشد که نسبت به عایق های سنتی بسیار با دوام و مقاوم میباشد .

 

فایبرگلاس در ساختمان:

از تاریخچه دقیق استفاده از فایبرگلاس به عنوان عایق رطوبتی توسط دیگر همکاران اطلاعی ندارم، اولین بار اینجانب در سال 1371، استخر و جکوزی یک ساختمان مسکونی واقع در خیابان کیهان زعفرانیه را ایزوله کردم، پس از آن با شدت گرفتن ساخت و ساز در شمال تهران و تمایل بیشتر سازندگان به ایجاد فضای سبز در طبقات و ساخت آب نما و باغچه های روی بام ،جکوزی و استخر، مخازن آب آشامیدنی، سقف پارکینگهای زیر سطح و….. کار ایزوله در ساختمان رونق گرفت و همواره سازندگان بیشتری متقاضی اجرای عایق فایبرگلاس در ساختمانهای خود شدند.

 

 

مزایای فایبر گلاس نسبت به سایر عایق ها و عایقهای سنتی

  • عایقهای سنتی معمولاً از یک طرف عایق هستند و درصورت نفوذ آب به زیر آن مانند تاول از بدنه جدا می شوند،
  • در اثر حرارت ذوب شده و قیر آن سرازیر می شود،
  • در صورت غوطه وری در آب کنف موجود در قیر و گونی پوسیده و از بین می رود،
  • در مقابل سرما و فشار آب یخ زده موجود در سطح مقاومت ندارند،
  • در مقابل اشیاء تیز و ریشه درختان مقاومت ندارند و…..
  • می توان از فایبرگلاس برای جلو گیری از نفوذ آب استفاده کرد(در شهرهائی که سطح آبهای زیرزمینی بالاست فایبرگلاس کاملا جواب داده است)،
  • فایبرگلاس پس از سخت شدن، جسم جامد بوده و سرما و گرما تاثیری در آن ندارد،
  • فایبرگلاس مقاوم در مقابل ریشه درختان و گل و گیاه می باشد،
  • فایبر گلاس در مقابل فشارهای وارده بر ساختمان به خوبی مقاومت می کند،
  • فایبرگلاس در محیط های اسیدی و قلیائی مقاوم است،