Image

به شرکت تجاری و بازرگانی رایحه بتن سبز خوش آمدید

ما را دنبال کنید
پشتیبانی فروش : 09120916272

خرید و فروش سیلو سیمان و بچینگ دست دوم

قیمت : 0 تومان

 

در راستای تامین تجهیزات ساخت بتن با قیمت مناسب ، اقدام به خرید و فروش سیلوهای سیمان با احجام مختلف و انواع بچینگ دسوت دوم و کارکرده می نماید. شما می توانید جهت فروش سیلو های کارکرده و بچینگ های دست دوم در سراسر کشور با این مجموعه ارتباط برقرار کنید.

 

گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، بخش بازرگانی مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران می باشد که با هدف ایجاد مرکز داد و ستد مصالح ، تجهیزات و ملزومات بتن ریزی در سطح کشور طرح و پی ریزی گردیده است. این مجوعمه با اتکا به دانش فنی و تجارب چندین ساله خود و شناخت نیاز صنعتگران بتن ، اقدام به  ارائه خدمات تولید ، واردات و بازرگانی در زمینه انواع محصولات مصرفی و تجهیزات مورد نیاز در پروژه های ساخت و بهره برداری سازه های بتنی می نماید. در این راستا گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، افتخار دارد تا خدمات خود را در زمینه ارائه بتن آماده استاندارد و مهندسی در سطح استان تهران و البرز ، انواع افزودنی و محصولات شیمیایی ساختمان و بتن ، فروش عمده سیمان ، ماله های پروانه ای و شمشه های ارتعاشی ، مصالح درزبندی ، اسپیسر های بتنی و پلاستیک ، رنگ دانه های بتنی ، مصالح تخصصی تعمیر و آب بندی سازه های بتنی ، مصالح مقاوم سازی سازه های بتنی ، انواع ویبراتور ، قالب های پلاستیکی بتن ، سیلو و بچینگ های کارکرده ، تجهیزات و مصالح بتن ریزی در هوای سرد و گرم ، نرم افزار های بچینگ و آزمایشگاه های بتن ، سیستم توزین افزودنی های بتن ، مشاوره و راه اندازی خط تولید افزودنی های بتن و فرمولاسیون ، واتراستاپ های هیدروفیلی و بنتونیتی ، پمپ و پکر های تزریق رزین های اپوکسی و پلی یورتان و ... به متخصصین ، شرکت ها ، بتن های آماده ، مجریان فرآیند های مرتبط با بتن اقدام نماید.

شما می توانید برای مشاوره و اخذ خدمات در زمینه های مذکور با بخش بازرگانی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 09022424865 –09120916273-44618462) تماس حاصل فرمایئد.

 

سیلو سیمان:

برای دپوی مواد پودری مانند گچ و از جمله سیمان از سیلو های ذخیره فلزی استفاده می کنند. سیلوی سیمان در واقع محلی می باشد برای ذخیره و نگهداری سیمان تا زمانی که موعد مصرف آنها فرا رسد.

سیمان یکی از مهم ترین مواد در تولید بتن می باشد که وظیفه اصلی آن چسبندگی دیگر مصالح می باشد. اهمیت نگهداری سیمان در پروژه های عمرانی بسیار بالا می باشد آن هم به این علت است که سیمان در هنگام مواجه شدن با رطوبت خیلی زود به کلوخه تبدیل می شود و دیگر قابل مصرف و استفاده نیست.همچنین از این مخزن (سیلو) در پروژه های گسترده عمرانی و سد سازی و جاده سازی و … استفاده می شود.

سیلوی سیمان به چند دسته تقسیم بندی می شود؟ دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شوند. سیلو را با توجه به میزان سیمانی که در آن ذخیره می شود در ابعاد ۳۰،۵۰،۶۰،۸۰،۱۰۰،۱۲۰،۱۵۰ و ۲۰۰ تنی دسته بندی و طراحی می کنند. سیلو های سیمان از نظر ساخت به دو نوع تقسیم بندی می شوند که بعضی از سیلو ها به روش سنتی جوشکاری می شوند و برخی دیگر بدون جوشکاری با استفاده از دستگاه های Role forming و Seamer تولید می شوند.

 

 مزایای استفاده از سیلوی سیمان:

با خرید فله ای سیمان و دپوی آنها در سیلوی سیمان ضایعات سیمان هم کاهش پیدا می کند.و دیگر ضایعات سیمان به دلیل پاره شدن در هنگام حمل و جابجایی به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.

سیلوی سیمان ،سیمان را در مقابل عوامل محیطی و جوی محافظت و نگهداری می کند وکاملا نفوذ ناپذیر است و این منجر به فاسد شدن سیمان ها نمی شود و هزینه ی اضافی ایجاد نخواهد کرد.

سیمان فله به نسبت سیمان کیسه ای ارزان تر و به صرفه تر می باشد و با وجود سیلوی سیمان و خرید سیمان فله دیگر پیمانکاران وقت و هزینه ای را برای تخلیه بار در کارگاه صرف نخواهند کرد.

منطبق کردن تعداد کیسه های سیمان ۵۰ کیلوگرمی سیمان با حجم مخلوط کن میکسر کاری سخت و دشوار است اما سیلو به پیمانکاران امکان تهیه بتن را به شکل آسان تری می دهد.

 

روش ساخت سیلو با دستگاه :

پس از این که نوع ورق ها و ضخامت آنها کاملا تعیین و مشخص شد ورق مورد نظر به دستگاه رول فرمینگ وارد می شود و پس از آن دستگاه ورق ها رول می کند و به آنها شکل می دهد و بعد از انجام این فرایند ورق را از دستگاه خارج می کند. در مرحله ی بعدی ورق های رول شده به دستگاه سیمر هدایت می شوند و به یکدیگر دوخته می شوند ودر نهایت یک لوله یا استوانه با قطری دلخواه محیا و آماده می شود و در مرحله پایانی نصب سر سیلو یا به اصطلاح قیف به آن دوخته می شود.

سیلوی سیمان که با این روش ساخته می شود به غیر از سیمان برای نگهداری قیر، آرد،غلات، مایعات و روغن کاملا مناسب است. استفاده از این نوع دستگاه و این روش برای ساخت سیلوی سیمان زمان و هزینه را کاهش می دهد و همچنین به علت عدم استفاده از جوشکاری در ساخت سیلو استحکام و مقاومت این سیلوها نسبت به دیگر سیلوهای سیمان که به روش سنتی ساخته می شوند بیشتر است و چیزی به عنوان پارگی ورق در زمان نصب سیلوی سیمان هم رخ نخواهد داد.

 

در هنگام نگهداری سیمان در سیلو باید به موارد زیر توجه کنید:

هنگامی که سیلوی سیمان کاملا تخلیه شد بهتر است که با فشار باد آن را تمیز کرد و سپس مجددا بارگیری سیمان انجام گردد.

 

سیمان های مختلف یا به عبارتی یک نوع سیمان از دو کارخانه و برند مجزا نباید در داخل یک سیلو مشترک نگهداری شوند و باید برای آن از دو سیلوی سیمان مجزا استفاده نمود. اگر بخواهیم سیمان را به صورت کیسه ای در انبار ذخیره کنیم نهایتا می توان تا ۴ الی ۶ هفته آنها را نگه داشتاما مدت زمان نگهداری سیمان در سیلوی سیمان حداکثر تا سه ماه می تواند طول بکشد بدون این که برای سیمان مشکلی بوجود آید. توجه داشته باشید که هرگز سیمان را به صورت داغ درون سیلوی سیمان نریزید به این علت که کیفیت آن کاهش می یابد و افت خواهد کرد.

 

بچینگ یا تجهیز ساخت بتن:

بچینگ از جمله ماشین آلاتی می باشد که در کارگاه های بزرگ برای تولید بتن مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تاریخچه پدایش بچینگ 

در اوایل قرن ۲۰ بتن جایگاه ویژه ای در پروژه های عمرانی پیدا نمود و لذا راهکارهای سنتی تولید بتن دیگر اقتصادی نبود. این امر باعث شد که اولین بچینگها در این زمان شکل بگیرند. امروزه این ماشین آلات در انواع گوناگون در پروژه های عمرانی برای تولید بتن مورد استفاده قرار میگیرند.

 

بچینگ چیست ؟

لازم به ذکر است که بدانید بچینگها مجموعه ای از ماشین آلات گوناگون می باشد که وظیفه توزین مصالح اولیه،متناسب با طرح اختلاط و مخلوط نمودن آنها را بر عهده داشته.

 

طبق تعریف فوق بچینگ دارای اجزاء گوناگون می باشد که به شرح ذیل می باشد:

 • بخش تامین سنگدانه شامل نگهداری،توزین و انتقال آنها
 • بخش تامین سیمان شامل نگهداری،توزین و انتقال آنها
 • بخش تامین آب
 •  
 • اتاقک کنترل
 • منابع تامین افزودنی
 • منابع تامین برق

 

در ادامه به معرفی قسمت های مهم بچینگ می پردازیم.

 

دپو مصالح در بچینگها:

برای افزایش راندمان بچینگ معمولاً دپو مصالح در اطراف بچینگ به دو صورت خطی یا ستاره ای صورت می گیرد . باید دقت نمود که در طریقه دپو مصالح باید نکات آیین نامه ای در نظر گرفته شود،این کار باعث افزایش راندمان کاری شده و از پرت شدن مصالح جلوگیری نمود. هر دو روش فوق مزایا و معایب خود را دارند که بسته به ویژگی های کارگاه باید یکی از آنها انتخاب گردد.

 

سیلوهای سیمان:

سیمان پس از خرید و انتقال به کارگاه در سیلوها نگهداری می شود.سیلوها معمولاً به ظرفیت های   ۱۰۰ ،۲۵۰ و۷۵۰ تن موجود می باشد.

 

منابع تامین آب:

معمولاً آب مورد احتیاج تولید بتن از منابع آبی نزدیک کارگاه تامین شده مانند رودخانه،چاه و… . باید توجه نمود که در صورت استفاده از این منابع آبی ،آب باید ویژگی های موجود در آین نامه را داشته باشد. اگر آب دارای ویژگی مناسب نبود می توان از دستگاه های تصفیه آب استفاده نمود مانند آب شیرین کن. گاهی هزینه تصفیه آب در کارگاه ها بسیار زیاد بوده و این امر سبب می شود آب مورد نیاز برای تولید بتن خریداری شود.

 

دستگاه یخ ساز:

گاهی دمای هوا در کارگاه بالای ۴۵ درجه می رسد که در این درجه حرارت ساخت بتن با مشکل رو به رو می گردد. به منظور کاهش حرارت آب معمولاً در این کارگاه ها از دستگاه یخ ساز استفاده می شود.

 

نحوه عملکرد دستگاه یخ ساز به دو صورت ذیل می باشد:

تولید آب سرد با دمای حدوداً ۵ درجه سانتی گراد. تولید یخ که حجم یخ مصرفی در حدود ۱۰ درصد حجم آب مصرفی می باشد.

 

بدنه اصلی بچینگ:

این قسمت مهمترین قسمت بچینگها  یا به نوعی قلب مجموعه دستگاه بچینگ می باشد. به کمک این قسمت مصالح سنگی،سیمان،آب و افزودنی ها به نسبت معین با یک دیگر ترکیب می شوند .لازم به ذکر است این قسمت خود از اجزاء کوچکتری تشکیل شده است.

 

منبع تامین برق:

برق دستگاه بچینگ معمولاً از طریق برق سه فاز شهری و یا ژنراتور تامین می شود.

 

طبقه بندی بچنینگ ها:

بچینگ ها را می توان از نقطه نظر های گوناگون تقسیم بندی نمود که در ادامه به این تقسیم بندی ها می پردازیم.

طبقه بندی از نقطه نظر نرخ تولید بتن

 • طبقه بندی از نقطه نظر تامین مصالح سنگ دانه
 • طبقه بندی از نقطه نظر مکانیزم اختلاط
 • انواع بچینگ از نظر قابلیت جابه جا شدن
 • انواع بچینگ از نظر نوع بتن تولیدی

 

طبقه بندی از نقطه نظر نرخ تولید بتن:

بچینگها به دو صورت پیوسته و ناپیوسته  بتن تولید می کنند.

 

بچینگهای پیوسته:

در این نوع بچینگها مصالح اولیه با سرعت و نرخ ثابت و بدون انقطاع وارد دیگ میکسر می شوند و با همان نرخ و به طور پیوسته بتن تولید می گردد.

 

بچینگهای نا پیوسته:

در این نوع بچینگ مصالح متناسب با ظرفیت دیگ میکسر وارد آن شده و سپس دیگ شروع به کار نموده. این سیکل به دفعات تکرار می گردد. بیشتر بچینگهای موجود در کشور از این نوع می باشند.

 

معایب و مزایای بچینگ پیوسته و ناپیوسته:

بچینگهای پیوسته دارای پیچیدگی بیشتری نسبت به بچینگ منقطع می باشند. هزینه تعمیر و نگهداری بچینگ های پیوسته بیشتر می باشد. نرخ تولید بچینگ های پیوسته بیشتر از نوع منقطع می باشد. کنترل کیفیت بتن تولیدی در حالت بچینگ پیوسته دشوارتر از حالت منقطع است. تولید انواع مختلف بتن از لحاظ طرح اختلاط،در طول یک روز کاری به وسیله بچینگ پیوسته تقریباً امری محال می باشد. یکی از معایب بچینگ پلانت پیوسته آن است که بین ماشین آلات حمل بتن(میکسر) و بچینگ باید هماهنگی زیادی موجود باشد. این امر باعث شده که در صورت خرابی ماشین آلات حمل بتن ،پرت مصالح داشته باشیم.

 

طبقه بندی از نقطه نظر تامین مصالح سنگ دانه:

مصالح سنگی معمولاً به یکی از سه روش زیر تامین شده:

 • سیستم دراگ لاین
 • سیستم فیدر تغذیه
 • سیستم ترکیبی از دو روش فوق

 

معایب و مزایای دراگ لاین و سیستم فیدر تغذیه:

معمولاً استهلاک و هزینه تعمیر و نگهداری دراگ لاین بیشتر از سیستم فیدر تغذیه می باشد. در سیستم فیدر تغذیه نیاز به ماشین آلات جانبی مانند لودر یا بیل مکانیکی می باشد در حالی که در  دراگ لاین این مشکل وجود ندارد.

فضای کار دراگ لاین کمتر از فیدر تغذیه می باشد. در دراگ لاین نیاز به یک اپراتور، تنها جهت کنترل دراگ لاین  می باشد.

 

طبقه بندی از نقطه نظر مکانیزم اختلاط :

دیگ اختلاط دورانی:

در این نوع دیگ ها پره های اختلاط به بدنه دیگ متصل می باشند. با چرخش دیگ،پره ها نیز می چرخند و عمل اختلاط صورت می گیرد.

 

دیگ اختلاط ثابت:

در این نوع دیگ ها ،پره ها از بدنه دیگ جدا می باشند. لازم بذکر است که پره ها توسط سیستم محرک به حرکت درآمده و به این ترتیب عمل اختلاط صورت می گیرد.

 

معایب و مزایای دیگ اختلاط دورانی و دیگ اختلاط ثابت:

معمولاً بتن تولیدی دیگ های ثابت از کیفیت مطلوب تری نسبت به بتن تولیدی دیگ دورانی برخوردار می باشد. قیمت دیگ های ثابت بیش تر از دیگ های دورانی می باشد. هزینه تعمیر و نگهداری دیگ های ثابت بیش تر از دیگ های دورانی است. برخی از انواع بتن را نمی توان توسط دیگ های دورانی ساخت. زمان اختلاط دیگ های ثابت کمتر از دیگ های اختلاط دورانی است و در شرایطی که ظرفیت دیگ دورانی و دیگ ثابت یکسان می باشد،دیگ ثابت حجم بیشتری بتن تولید می نماید.

 

انواع بچینگ از نظر قابلیت جابه جا شدن:

 • بچینگهای ثابت
 • بچینگهای متحرک

 

بچینگهای ثابت معمولاً در یک نقطه ثابت از کارگاه نصب شده و بتن قسمت های گوناگون را تامین می کنند. بچینگ های متحرک نمونه کوچک شده از بچینگ های ثابت هستند که قابلیت جابه جای را دارند. لازم به ذکر است که حجم بچینگ های متحرک کم تر از نمونه های ثابت می باشد و میزان ظرفیت تولید آن کم می باشد.

 

انواع بچینگ از نظر نوع بتن تولیدی:

 • تولید کننده بتن تر
 • تولید کننده بتن خشک
 • تولید کننده بتن تر و خشک

َ