Image

به شرکت تجاری و بازرگانی رایحه بتن سبز خوش آمدید

ما را دنبال کنید
پشتیبانی فروش : 09120916272

میلگرد کامپوزیت FRP REBAR

قیمت : 0 تومان

 

، خوردگی میلگرد ها می باشد. راهکارهای مختلفی در دنیا برای این امر به کار گرفته می شود. مانند استفاده از کاهش نفوذپذیری بتن ، حفاظت کاتودیک ، استفاده از میلگردها با پوشش اپوکسی و میلگردهای کامپوزیتی . میلگردهای کامپوزیتی به علت خصوصیات منحصر به فرد و دوام بالا ، امروزه طرفداران زیادی در سطح دنیا پیدا کرده است.

 

گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، بخش بازرگانی مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران می باشد که با هدف ایجاد مرکز داد و ستد مصالح ، تجهیزات و ملزومات بتن ریزی در سطح کشور طرح و پی ریزی گردیده است. این مجوعمه با اتکا به دانش فنی و تجارب چندین ساله خود و شناخت نیاز صنعتگران بتن ، اقدام به  ارائه خدمات تولید ، واردات و بازرگانی در زمینه انواع محصولات مصرفی و تجهیزات مورد نیاز در پروژه های ساخت و بهره برداری سازه های بتنی می نماید. در این راستا گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، افتخار دارد تا خدمات خود را در زمینه ارائه بتن آماده استاندارد و مهندسی در سطح استان تهران و البرز ، انواع افزودنی و محصولات شیمیایی ساختمان و بتن ، فروش عمده سیمان ، ماله های پروانه ای و شمشه های ارتعاشی ، مصالح درزبندی ، اسپیسر های بتنی و پلاستیک ، رنگ دانه های بتنی ، مصالح تخصصی تعمیر و آب بندی سازه های بتنی ، مصالح مقاوم سازی سازه های بتنی ، انواع ویبراتور ، قالب های پلاستیکی بتن ، سیلو و بچینگ های کارکرده ، تجهیزات و مصالح بتن ریزی در هوای سرد و گرم ، نرم افزار های بچینگ و آزمایشگاه های بتن ، سیستم توزین افزودنی های بتن ، مشاوره و راه اندازی خط تولید افزودنی های بتن و فرمولاسیون ، واتراستاپ های هیدروفیلی و بنتونیتی ، پمپ و پکر های تزریق رزین های اپوکسی و پلی یورتان و ... به متخصصین ، شرکت ها ، بتن های آماده ، مجریان فرآیند های مرتبط با بتن اقدام نماید.

شما می توانید برای مشاوره و اخذ خدمات در زمینه های مذکور با بخش بازرگانی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 09022424865 – 09120916273-44618462) تماس حاصل فرمایئد.

 

میلگرد کامپوزیت FRP REBAR

میلگرد یا آرماتورهای FRP از نظر شکل ظاهری مشابه میلگردهای متداول هستند، ولی در تولید آن­ها به­ جای فولاد از رزین پلیمری مخصوص و الیاف (به طور معمول این الیاف از جنس شیشه و کربن می باشند و دارای مقاومت بیشتری نسبت به فولاد هستند) استفاده می شود. می توان این محصول را به­ عنوان جایگزین مناسبی برای میلگردهای فولادی در نقش تسلیح کننده بتن دانست، شاهد بر این ادعا نیز تعداد کثیر پروژه ­هایی است که از این محصول بهره گرفته­ اند.

 

این محصول در مقابل الکتریسیته، امواج مغناطیسی و خصوصاً خوردگی(corrosion) مقاوم می­باشد. با استفاده از این میلگردها می توان از مشکلاتی همچون تداخل الکترومغناطیسی و خوردگی اجتناب نمود. به ­علاوه چون میلگردهای FRPدارای مقاومت کششی بالایی هستند، می­توان از آن­ ها در بخش کششی مقاطع بتنی استفاده کرد.

انواع میلگردهای FRP متناسب با جنس الیاف وجود دارد؛ میلگردهای CFRP ساخته شده با الیاف کربن، میلگردهای GFRP ساخته شده با الیاف شیشه E-Glass، میلگردهای BFRP ساخته شده با الیاف بازالت. میلگردهای GFRP ارزانترین ومتداول­ترین این میلگردها می ­باشند.

بزرگترین مزیت انواع میلگرد کامپوزیتFRP  نسبت به میلگردهای معمول، مقاومت بالای آنها در برابر خوردگی می باشد.

 

مقاومت میلگردهای FRP در مقابل خوردگی:

بزرگترین عیب میلگردهای فولادی مقاومت پایین آن ها در مقابل عوامل شیمیایی خورنده می باشد. از آن جاییکه امکان وجود ترک در مقاطع بتنی و در نتیجه نفوذ عوامل شیمیایی به داخل بتن وجود دارد، میلگردهای فولادی دچار خوردگی خواهند شد و متعاقباً مقاومت و یکپارچگی مقاطع بتنی از بین خواهد رفت. به علت مقاومت بالای رزین اپوکسی استفاده شده در ساخت میلگردهای FRP در مقابل اکسیژن، رطوبت، کلر، سولفاتها و سایر عوامل خورنده، میلگردهای FRP از مقاومت بالایی در برابر خوردگی برخوردارند. از این رو میلگردهای FRP برای سازه هایی که در معرض خوردگی قرار دارند مانند سازه های دریایی، اسکله ها، عرشه پل ها و سازه هایی که در معرض نمک های یخ زا قرار دارند جایگزین بسیار مناسبی برای میلگردهای فولادی می باشند.

 

مقاومت میلگردهای FRP در برابر نیروهای مغناطیسی:

  مواد کامپوزیت FRP دارای خصوصیات منحصر بفردی هستند. از آن جاییکه این مواد از ترکیب رزین با الیاف شیشه، کربن و یا آرامید ساخته می شوند، هیچ گونه تنشی ناشی از میدان مغناطیسی در آن ها وارد نمی شود. با توجه به همین خصوصیت در مواد کامپوزیت FRP، استفاده از میلگردهای FRP در سازه های تحت تاثیر میدان های الکترو مغناطیسی نظیر راکتورها،  فرودگاه ها، بخش های MRI بیمارستان ها و لابراتوارها توصیه می شود.

 

 

 

مقاومت میلگردهای FRP در برابر جریان الکتریکی:

هدایت الکتریکی در سازه می تواند یک خطر به حساب آید. قابلیت رسانایی الکتریکی در مصالح فلزی مسئله خطرناکی بوده و می تواند باعث آسیب شود. در مقابل مصالح فلزی، مواد کامپوزیت FRP از لحاظ الکتریکی غیرهادی هستند که این امر آن ها را به گزینه مناسبی برای سازه های در معرض میدان الکتریکی می سازد.

 

نمونه هایی از بکارگیری مواد کامپوزیت عبارتند از ساخت تیرهای انتقال برق با استفاده از میلگردهای کامپوزیت FRP (آرماتور FRP)، ساخت دکل های بتنی انتقال نیرو با استفاده از میلگردهای کامپوزیت FRP، احداث پست های پیش ساخته با استفاده از میلگردهای کامپوزیت FRP ، استفاده از میلگردهای FRP در پایه پُست های با ولتاژ بالا و . . .

 

وزن سبک میلگرد کامپوزیت FRP (آرماتور FRP ):

میلگردهای FRP با وزن مخصوص 2/2 گرم بر سانتیمتر مکعب بسیار سبک تر از میلگردهای فولادی رایج با وزن مخصوص 7/85 هستند. این کاهش چگالی می تواند منجر به کاهش هزینه حمل و نقل، آسانی در جابجایی مصالح و هم چنین کاهش بار مرده سازه  گردد.

 

قیمت مناسب میلگرد کامپوزیت FRP (آرماتور FRP ):

 استفاده از میلگردهای FRP در بسیاری از پروژه ها منجر به اقتصادی تر شدن پروژه میگردد. برای اطلاع از آخرین قیمت ها و مقایسه آن با میلگرد فولادی با شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران تماس حاصل فرمایید.

 

 

یکی از پر کاربردترین انواع میلگردهای FRP میلگرد GFRP می باشد. در زیر به چند مورد از کاربردهای میلگردهای GFRP اشاره می شود.

 

کاربردهای میلگردهای GFRP:

 1. کاربردهای میلگرد GFRP در کانال ها و لوله های بتنی هدایت فاضلاب و مواد شیمیایی
 2. کاربردهای میلگرد GFRP در سازه های بتنی اسکله ها و سازه های دریایی
 3. کاربردهای میلگرد GFRP در سازه های مجاور دستگاههای MRI در مراکز بهداشتی و درمانی
 4. کاربردهای میلگرد GFRP در آرماتوربندی لایه های فوقانی در عرشه پلها
 5. کاربردهای میلگرد GFRP در دیواره موقت بتنی در داخل تونل های مترو
 6. کاربردهای میلگرد GFRP در اتاقک پست برق پیش ساخته بتنی
 7. کاربردهای میلگرد GFRP در نیلینگ و تحکیم خاک
 8. کاربردهای میلگرد GFRP در شمع های داخل خاک و آب
 9. کاربردهای میلگرد GFRP در کانال های روباز و لوله های بتنی هدایت آب
 10. کاربردهای میلگرد GFRP در بلوکهای بتنی پیش ساخته جاده ای
 11. کاربردهای میلگرد GFRP در تیرهای برق و تیرهای جایگزین دکل های انتقال نیرو
 12. کاربردهای میلگرد GFRP در آرماتوربندی کف پارکینگ ها و سالن های صنعتی
 13. کاربردهای میلگرد GFRP درتاسیسات فاضلاب مانند تصفیه خانه ها

 

 

 

دلایل استفاده از FRP به جای میلگرد های فلزی

دلیل عمده استفاده از میلگردهای FRP در داخل بتن، جلوگیری از پدیده  خوردگی و افزایش میرایی ارتعاشات ایجاد شده در سازه در برابر ارتعاش می باشد. هر چند كه استفاده از میلگردهای FRP به جای نمونه های فلزی سبب كاهش وزن بنا نیز خواهد شد، اما در استفاده از این میلگردها، مساله كاهش وزن اهمیت ناچیزی نسبت به دو مورد بیان شده دارد.

دلیل بالا بودن ضریب میرایی كامپوزیتها، خواص غیركشسان آنهاست كه انرژی جذب شده را میرا می كنند. در حالی كه مواد فلزی حالت كشسان داشته و انرژی جذب شده را میرا نمی نمایند. بنابراین مواد كامپوزیتی در برابر ارتعاشات زلزله عملكرد بهتری خواهند داشت و بهترین گزینه جهت مقاومت سازه در برابر لرزهها خواهند بود.بكارگیری میلگردهای FRP به جای فلزی، به طور قابل ملاحظه ای از زیان های ناشی از بروز خوردگی جلوگیری می كند.