Image

به شرکت تجاری و بازرگانی رایحه بتن سبز خوش آمدید

ما را دنبال کنید
پشتیبانی فروش : 09120916272

شمشه ارتعاشی ( شمشه موتوری یا برقی – شمشه لرزان )

قیمت : 0 تومان

شمشه ارتعاشی یا شمشه برقی یک محصول بی نظیر با کیفیت عالی جهت صاف کردن و تراز کردن سطوح می باشد که در ابعاد و اندازه های مختلف موجود و قابل ارائه به مشتریان است. تیغه های بسته شده بر روی شمشه در طول های مختلف جهت کاربردهای گوناگون به کار می روند. نحوه کارکرد در شمشه های موتوردار بی تی به این صورت است که ارتعاش ایجاد شده توسط موتور به تیغه منتقل گردیده، حرکت سریع ارتعاشی علاوه بر از بین بردن خلل و فرج و حفره های بتن به حرکت رو به جلو و پیشروی دستگاه کمک می کند تا منتج به ایجاد سطحی صاف با کیفیتی عالی و مقاومت بالا گردد.

 

گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، بخش بازرگانی مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران می باشد که با هدف ایجاد مرکز داد و ستد مصالح ، تجهیزات و ملزومات بتن ریزی در سطح کشور طرح و پی ریزی گردیده است. این مجوعمه با اتکا به دانش فنی و تجارب چندین ساله خود و شناخت نیاز صنعتگران بتن ، اقدام به  ارائه خدمات تولید ، واردات و بازرگانی در زمینه انواع محصولات مصرفی و تجهیزات مورد نیاز در پروژه های ساخت و بهره برداری سازه های بتنی می نماید. در این راستا گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، افتخار دارد تا خدمات خود را در زمینه ارائه بتن آماده استاندارد و مهندسی در سطح استان تهران و البرز ، انواع افزودنی و محصولات شیمیایی ساختمان و بتن ، فروش عمده سیمان ، ماله های پروانه ای و شمشه های ارتعاشی ، مصالح درزبندی ، اسپیسر های بتنی و پلاستیک ، رنگ دانه های بتنی ، مصالح تخصصی تعمیر و آب بندی سازه های بتنی ، مصالح مقاوم سازی سازه های بتنی ، انواع ویبراتور ، قالب های پلاستیکی بتن ، سیلو و بچینگ های کارکرده ، تجهیزات و مصالح بتن ریزی در هوای سرد و گرم ، نرم افزار های بچینگ و آزمایشگاه های بتن ، سیستم توزین افزودنی های بتن ، مشاوره و راه اندازی خط تولید افزودنی های بتن و فرمولاسیون ، واتراستاپ های هیدروفیلی و بنتونیتی ، پمپ و پکر های تزریق رزین های اپوکسی و پلی یورتان و ... به متخصصین ، شرکت ها ، بتن های آماده ، مجریان فرآیند های مرتبط با بتن اقدام نماید.

شما می توانید برای مشاوره و اخذ خدمات در زمینه های مذکور با بخش بازرگانی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 09022424865 –09120916273-44618462) تماس حاصل فرمایئد.

 

 

مزایای شمشه ارتعاشی

1- روش سریع و کارآمد اقتصادی به طور دقیق برای طبقات بتنی

2- دسته های کاملا قابل تنظیم برای حداکثر راحتی اپراتور و کنترل دستگاه

3- ترکیبی از فرکانس ارتعاش بالا که در هماهنگی با لبه منحنی عقب تیغه سطح  کاری بتن را برای رسیدن به سطحی صاف و تراز مناسب می کند.

4- سبکی کافی برای مسطح کردن روی سطح بتن بدون اینکه دستگاه شناور یا معلق شود.

5- دارای تیغه های با کیفیت بسیار بالا و با قابلیت تعویض بسیار آسان

6- ارتعاش ایجاد شده در تیغه هایی با جنس عالی سطح بتن را برای رسیدن به کیفیتی عالی و پرداخت نهایی آماده می کند.

7- سیستم درایو عمودی با کلاچ، هدایت و کنترل ملایم و شتاب خوب موتور را فراهم می کند. شفت انعطاف پذیر نیست.

 

کاربرد شمشه ارتعاشی

1- حذف بتن های اضافی از روی سطح بتن و در حقیقت هم سطح کردن بتن

2- تراز کردن سطح بتن در ارتفاع موردنظر

3- متراکم سازی و فشرده کردن بتن

4- مسطح کردن و پخش بتن ریخته شده در سطوح وسیع همچون محوطه نمایشگاهی، پارکینگ طبقاتی، پمپ بنزین، پیاده رو، کارخانجات و سالن های ورزشی

 

شمشه برقی چیست و چه تاثیری بر تکمیل کف سازی بنا های بتنی دارد؟

بتن از مصالح بسیار مقاوم و البته مفیدی است؛ به شرط آنکه بتوانید آن را به درستی در فضای هدف بگسترانید.مانند استفاده از بتن در انواع فضا ها با هدف محوطه سازی و یا کف ‌سازی انواع ساختمان‌ ها که لازم است کاملاً مسطح و یک دست باشند. برای همین است که عملیات شمشه کشی در انتهای کار بتن ریزی اهمیت بالایی دارد.

به طور کلی مجموعه عملیات ‌های هموار کردن، تراز نمودن، یکدست کردن عمق بتن و در نهایت از میان برداشتن تمام حفره ‌ها در سطح و اعماق بتن را با عنوان عملیات ‌های شمشه کشی یاد می ‌کنند.

در سال ‌های اخیر برای این منظور یک نمونه دستگاه موتوری با عنوان شمشه برقی ساخته شده است. شمشه موتوری برقی با هدف هر چه یکنواخت ‌تر کردن حجم بتن مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع با کمک این تجهیز می توانیم در سرعت عمل بالایی با دقت مطلوبی بتن مسطح و البته تراز شده تری داشته باشیم.

 

شمشه ماله برقی چگونه دستگاهی است؟

اصول ساخت تمام شمشه ها یک ایده کلی است. تیغه ‌هایی بلند و کاملاً صاف که می ‌توانند بر سطح بتن نشسته و آن را کاملاً مسطح و تراز نمایند.

 

حال اگر این تیغه بلند و صاف را مجهز به یک موتور الکتریکی کنیم، به‌ گونه ‌ای که بتواند همراه با یک سیستم مکانیکی لرزش ملایم در تیغه داشته باشد، دستگاه شمشه برقی را ساخته ‌ایم.

 

این دستگاه در نهایت همراه با دسته ‌های کنترلی در اختیار اپراتور ها قرار می گیرد. اپراتور ها با کمک این دسته‌ ها می ‌توانند هدایت شمشه برقی را در سطح پروژه مسطح سازی به حرکت انداخته و تمام عملیات ‌های مربوط به یکدست‌ سازی بتن تا تراز نمودن و در نهایت صاف کردن آن را نهایی کنند.

 

چرا به طراحی شمشه برقی نیاز داریم؟

اصولاً شمشه کشی یک اصل همیشگی در تمام عملیات ‌های کف ‌سازی و یا در حالت کلی مسطح سازی بتن می باشد.به هر حال بتن به ‌خودی ‌خود پس از ریخته شدن در فضای هدف توزیع یکنواخت و کاملاً مسطحی نخواهد داشت.

از آنجا که این متریال به سرعت سخت خواهد شد، دقت عمل همراه با سرعت اجرای کار در تمام مراحل شمشه کشی لازم‌ الاجرا می باشد.

 

اما آیا می ‌توان با کمک شمشه های معمولی سرعت عمل اجرای مناسب را در فضا های بزرگ کف‌ سازی در اختیار داشت؟از طرفی آیا می ‌توان از یک شمشه دستی انتظار توزیع یکنواخت و کاملاً یکدست بتن را در هر مرحله از عملیات های کف ‌سازی اجرایی کرد؟

مسئله در رسیدن به اعماق بتن است. جاییکه در حین عملیات بتن ریزی مملو از حباب ‌ها و خلل و فرج ها می ‌شود. این حباب ‌های مانده در اعماق بتن جدا از پایین آوردن استحکام بتن باعث ایجاد ترک هایی در آینده هستند. پس لازم است تا به هر ترتیبی این حباب ‌ها را از اعماق بتن خارج سازیم.

در بتن ‌ریزی فضا های ساختمانی با استفاده از ویبراتور های گوناگون می توانیم تمام حباب ‌های مانده در اعماق بتن را خارج سازیم؛ اما در هنگام کار با فضا هایی مانند کف ‌سازی که عمق بتن بسیار اندک است، استفاده از ویبراتور ها عملاً غیرممکن می شوند.در چنین حالتی نیاز به دستگاه دیگری داریم که بتواند لرزش مورد نظر را در اعماق بتن حاصل آورد.

برای خلق این لرزش، بهترین ایده تکمیل خود شمشه های دستی است. به ‌این ‌ترتیب که می ‌توان با نصب یک موتور الکتریکی و با بهره ‌مندی عکسی از یک سیستم مکانیکی، تیغه تراز در شمشه ها را همراه با قابلیت ویبره زنی نماییم. به‌ این‌ صورت انواع مدل ‌های شمشه ماله برقی ساخته خواهد شد.

حال اگر این شمشه ماله برقی را بر سطح بتن به حرکت اندازیم، در عین آنکه تمام عملیات مسطح سازی تا تراز نمودن سطح بتن را انجام می‌ دهیم، همراه با لرزش سطح تیغه قادر هستیم تا تمام حباب‌ های مانده در اعماق بتن را نیز خارج کنیم. در نهایت با ضریب اطمینان بالایی از یک سطح بتن با توزیع کاملاً یکدست و یکنواخت بهره ‌مند هستیم.

 

کاربرد های شمشه موتوری برقی

اصولاً هدف نهایی در کار با شمشه برقی، پرداخت نهایی سطح بتن است. البته در این پرداخت نهایی چندین هدف را دنبال می ‌کنیم. اهدافی که می تواند در دسته ‌بندی کاربرد های شمشه برقی قرار گیرند.

تراز نمودن سطح بتن: یکی از اصول اولیه در تمام عملیات ‌های کف‌ سازی آن است که تمام سطح بتن ریزی شده در یک شرایط کاملاً تراز قرار گیرند. تراز بودن چیزی متفاوت از صاف بودن است. گاهی تمایل داریم تا سطح مورد نظر از اندک شیبی با زاویه یکنواخت و ثابت برخوردار باشد.

در این حالت ما سطح بتن را صاف نکرده ‌ایم؛ بلکه آن را تراز خواهیم کرد. اقدامی که مهارت بالایی در اجرا می خواهد؛ اما می ‌توان با کمک یک شمشه موتوری برقی به ‌راحتی آن را اجرایی کرد.