Image

خرید ملات تعمیراتی آماده مصرف

سازه های بتنی بنا به دلایل مختلف نیازمند تعمیر و نگهداری و ترمیم می باشد. امروزه مواد و متریال مختلفی برای ترمیم بتن معرفی و استفاده می شود. هر کی از این نوع مواد به شرط دارا بودن کیفیت لازم ، در شرایط مقتضی می توانند کارآمد و موثر باشند.

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران با عنایت به تجربیات و دانش فنی خود ، تخصصی ترین مرکز تولید و واردات مواد و مصالح ترمیم و تعمیر بتن می باشد. شما می توانید برای دریافت مشخصات فنی ، استعلام قیمت خرید مصالح ترمیمی بتن و تهیه انواع مصالح تعمیر ، ترمیم ، آب بندی و مقاوم سازی بتن و سازه های بتنی با بخش بازرگانی یا فنی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 44618462-09120916273 ) تماس حاصل فرماید.

 

 

ملات ترمیمی/dezosive 1020

ملات تعمیری بر پایه سیمان آماده مصرف، بدون انقباض و مسلح به الیاف، لاتکس، مقاومت بالا و نفوذ پذیری کم و دوام طولانی جهت ترمیم بتن

  ملات تعمیری بر پایه سیمان و آماده مصرف می باشد که پس از افزودن آب لازم خمیر تعمیری دارای الیاف و لاتکس خشک ،مقاومت بالایی به وجود می آورد. ملات تعمیری ملاتی بدون انقباض بوده که نفوذ پذیری کم و دوام طولانی برخوردار می باشد. این ملات فاقد گرانول های فلزی بوده و عاری از یون کلر می باشد. ملات تعمیری جهت استفاده توسط سیستم پاششی و یا ماله کشی طراحی شده و در یک مرحله اجرا می تواند تا ضخامت 50 میلی متر را به وجود آورد. ضخامت های بیشتر با روش پاششی قابل استفاده خواهد بود.

موارد مصرف ملات ترمیمی بتن

به منظور محافظت از سازه های بتنی در معرض عوامل مهاجم چون کلراید و سولفات

تعمیر تیر و ستون پیش تنیده یا مسلح شده

تمامی موارد تعمیر سازه ای که قابلیت استفاده پاششی یا ماله کشی را داشته باشند

تمامی موارد تعمیر سازه ای که قابلیت استفاده پاششی یا ماله کشی را داشته باشند

تعمیرات سازه ای در مناطق صنعتی به ویژه آن هایی که در معرض روغن های معدنی و روغن هیدرولیکی می باشند

تعمیرات سازه های دریایی

 

ویژگی های ملات تعمیراتی بتن به شرح زیر است

 

    گیرش سریع و چسبندگی مناسب با سطح بستر

    مقاومت فشاری و خمشی بالا

    ملاتی بدون انقباض به دلیل جلوگیری از ایجاد ترک های سطحی

    اسلامپ مناسب با روش اجرا

    به حداکثر رسیدن مقاومت در کمترین زمان

    مقاوم در برابر شرایط محیطی مانند مواد خورنده و چرخه های انجماد

    دارا بودن ضریب انبساط حرارتی نزدیک به بتن جهت جلوگیری از جدا شدن ملات ترمیمی از بتن بستر به دلیل انبساط ناشی از تغییر حرارت

    سازگاری کامل با انواع بتن

 

انواع ملات تعمیراتی بتن

 

ملات های ترمیمی بتن عموما به دو نوع تقسیم می شود

ملات ترمیمی پایه اپوکسی

معمولا ملات های ترمیمی پایه اپوکسی یک یا دو جزئی می باشد که با توجه به طرح اختلاط ارائه شده از طرف کارخانه تولیدی، مخلوط می شوند. گیرش ملات ترمیمی پایه اپوکسی معمولا سریع تر از گیرش ملات ترمیمی پایه سیمانی می باشد و نیاز به عمل آوری ندارد. مقاومت ملات ترمیمی پایه اپوکسی بیشتر از مقاومت بتن معمولی می باشد

 

ملات ترمیمی بتن پایه سیمانی: معمولا ملات های ترمیمی پایه سیمانی، یک جزیی می باشند که با توجه به طرح اختلاط ارائه شده از طرف تولید کننده با آب مخلوط می شود و با توجه به شرایط ذکر شده بر روی سطح بتن اجرا می شود. لازم به ذکر است که ملات های پایه سیمانی نیاز به اجرای پروسه عمل آوری دارد. ملات ترمیمی بتن پایه سیمانی خود به چند بخش (ملات ترمیمی بتن پایه سیمانی  پلیمری اصلاح شده، ملات ترمیمی بتن پایه سیمانی و …) تقسیم می شود

 

ویژگی ها و مشخصات ملات ترمیمی

    شکل ظاهری: پودر خاکستری حاوی الیاف ریز

    وزن مخصوص خمیری: حدود 2300 کیلوگرم به ازای متر مکعب

    مقاومت فشاری در 20 درجه سانتی گراد مطابق استاندارد BS1881 بخش 11

    یک روزه بیشتر از 16 مگاپاسکال

    28 روز بیشتر از 45 مگاپاسکال

 

روش مصرف ملات ترمیمی

اماده سازی بستر

 

    سطح مورد نظر می بایستی تمیز و فاقد هرگونه مواد آلاینده بوده و همچنین می بایستی نقاط سست و ضعیف بتنی را مشخص نموده و نسبت به تخریب آن ها اقدام نمود.

    این مناطق تا عمق 10 سانتی متری بریده شده و دقت شود تا جای ممکن شکل تیزگوشه و مربعی داشته باشند. همچنین حداقل ضخامت 10 میلی متری پیرامون منطقه تعمیر شده حفظ گردد.

    سطح مورد نظر بایستی خدشه دار بوده و دست کم از ناهمواری های 5 میلی متری با فواصل 20 میلی متری برخوردار باشد.

    چنانچه با سطوح آلوده و سست برخورد شود بهتر است مراتب اجرایی با سرپرست کارگاه هماهنگ گردد تا نسبت به تمیز کاری و برشکاری احتمالی اقدام گردد.

    در صورت مشاهده آرماتور های رنگ زده ابتدا از سلامت درونی آن اطمینان یافته سپس نسبت به زنگ زدایی توسط یکی از روش های برس زنی یا ماسه پاشی اقدام نمایی تا سطح فولاد تمیز نمایان گردد.

    محافظت مضاعف آرماتورها توسط پوشش های مخصوص مقدور خواهد بود.

    در مواردی که آرماتور ها دچار خوردگی وسیع باشند بایستی نسبت به تعویض آن ها اقدام نمود.

 

اشباع سازی با آب:

 

سطح مورد نظر را با استفاده از شستشو توسط آب به طور کامل اشباع نمایید سپس مقادیر اضافی را از روی سطح جمع آوری نمایید

مخلوط نمودن:

بهترین روش ساخت ملات تعمیری استفاده از ابزار همزن (دریل) با دور پایین می باشد. 3.5 لیتر آب را به داخل دستگاه مخلوط کن ریخته و در حالی که مخلوط کن در حال گردش می باشد پودر خشک را به طور پیوسته به آب اضافه نمایید. پس از اضافه شدن کامل پودر به آب، هم زدن را تا 3 دقیقه ادامه دهید تا مخلوطی یکنواخت و فاقد حباب های بزرگ ایجاد گردد. چنانچه مخلوط فوق از غلظت دلخواه برخوردار نباشد می توان رفته رفته به آن آب اضافه نمود و برای 1 تا 2 دقیقه دیگر هم زدن را ادامه داد. بدیهی است مقدار آب لازم تحت تاثیر میزان رطوبت نسبی و دمای محیط می باشد.

 

اجرا

 

مخلوط آماده شده قابلیت اجرای دستی و یا پاشش را دارا بوده و در صورت اجرای دستی می بایستی ماله را بر روی سطح ملات فشار داد تا از تماس کامل ملات و سطح قبلی مطمئن شد برای این منظور از ماله پلاستیکی یا چوبی استفاده کنید ولی پرداخت کاری نهایی را توسط ماله فلزی انجام دهید.

بهترین زمان برای پرداخت کاری نهایی وقتی است که اثر انگشت به سختی بر روی سطح ملات تعمیری باقی بماند.