Image

نمایندگی رسمی پودر میکروسیلیس

جهت دریافت اطلاعات درخصوص قیمت و مشخصات پودر میکروسیلیس باشمار 09120916273 تماس بگیرید.

 

پودر میکروسیلیس چیست؟

پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی محصولی پودری به رنگ خاکستری است که محصول فرعی کوره های قوس الکتریکی در جریان تولید آلیاژهای فروسیلیس می باشد . پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی حاوی 94 تا 96 درصد دی اکسید سیلسیوم می باشد . دانه بندی پودر میکروسیلیس در محدوده 05/0 الی 15/0 میکرون است و در مقایسه با ذرات سیمان صد برابر ریزتر و نرم تر است . دوده سیلیسی با توجه به ریز دانه بودن دارای سطح واکنشی بسیار بالایی می باشد . پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی برای افزایش برخی خواص و ویژگیهای بتن که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت به بتن افزوده می شوند. افزودن پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی به مخلوط بتنی باعث ترکیب دی اکسید سیلسیوم با محلول هیدروکسید کلسیم آزاد موجود در منافذ موئینه بتن شود و به این ترتیب کریستال سیلیکات کلسیم نامحلول تولید نماید و در نهایت باعث تراکم ساختار خمیر سیمان و در نهایت افزایش مقاومت فشاری بتن شود. از دلایل ضعف بتن از لحاظ نفوذپذیری ، فضای خالی بین سنگدانه ها و نبود فیلر مناسب برای پرکردن این خلاء و همچنین لوله های موئینه ایجاد شده در اثر تبخیر آب بتن در فرایند گیرش می باشد که بتن را در برابر آب نفوذپذیر خواهد نمود. برای پر کردن این فضاهای خالی میان سنگدانه های بتن ، پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی گزینه بسیار مناسبی است . پودر میکروسیلیس موجب افزایش دانسیته بتن خواهد شد و همچنین کیفیت چسبندگی اجزای بتن را بالاتر خواهد برد . پودر میکروسیلیس باعث بالا رفتن مقاومت فرسایشی بتن و همچنین کاهش پتانسیل واکنش قلیایی سنگدانه ها خواهد شد و از این رو عمر بتن نیز افزایش خواهد یافت . پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی عموما برای تولید بتن های با مقاومت فشاری بالا به کار می رود . ترکیب پودر میکروسیلیس با بتن احتمال بروز پدیده سرطان بتن را کاهش خواهد داد. افزودن 5 تا 10 درصد وزن سیمان مصرفی از محصول پودر میکروسیلیکا به طرح اختلاط بتن می تواند مقاومت فشاری بتن را 1000 تا 12000 psi بالا ببرد. بتن فرموله شده با پودر میکروسیلیس در برابر سایش و ضربه مقاومت بالاتری خواهد داشت و همچنین در برابر تغییرات دما و سیکلهای ذوب و یخبندان مقاومت بالاتری از خود نشان خواهد داد . پس از افزودن پودر میکروسیلیکا به بتن به دلیل سطح بسیار آزاد ذرات دوده سیلیسی ، موجب کاهش آب بتن در محدوده 10 الی 15 درصد خواهد شد.

 

میزان مصرف پودر میکروسیلیس

 

میزان مصرف استاندارد پودر میکروسیلیس چقدر است ؟

 

میزان مصرف پودر میکروسیلیکا بسته به میزان بهبود در خواص بتن مورد نظر، از 7 الی 12 درصد وزن سیمان مصرفی توصیه می شود. توجه شود که به اندازه دوده سیلیسی افزوده شده، می توان از میزان سیمان مصرفی کاهش داد . افزودن دوده سیلیسی به دلیل ریز دانه بودن و قابلیت پراکندگی آسان در فضا، به تنهایی پیشنهاد نمی شود و بدلیل داشتن خاصیت جذب آب ، بهتر است از روانسازهای بتن بصورت توأم استفاده شود، تا از ترک خوردگی و کاهش کارایی و عدم تراکم بتن ممانعت به عمل آید.

 

 

خواص و اثرات پودر میکروسیلیس

 

پودر میکروسیلیکا چه خواص و اثراتی ایجاد میکند ؟

 

    افزایش مقاومت فشاری ، کششی و خمشی بتن

    افزایش خواص الکتریکی بتن

    ممانعت از خوردگی آرماتورها

    افزایش مقاومت فرسایشی بتن

    کاهش میزان سیمان مصرفی

    کاهش پتانسیل واکنش قلیایی سنگدانه ها

    محافظت از بتن در برابر حملات مواد شیمیایی

    افزایش دوام و پایایی بتن

    افزایش روانی و سهولت اجرای بتن

    افزایش انسجام و کاهش نفوذ پذیری بتن

    افزایش تراکم توده بتن

    جلوگیری از احتمال بروز پدیـده سرطان بتـــن

 

مشخصات پودر میکروسیلیس

 

حالت فیزیکی : پـودر

رنگ : خاکستری

–  وزن مخصوص پودر میکروسیلیس ≈ 2/4gr/cm3

 

کاربرد میکروسیلیس

 

    ساخت بتن های در معرض خوردگی

    کف سازی و نماسازی از جمله کف های سالن های بزرگ و کف سوله های بزرگ

    ساخت بتن سدهای بزرگ و سدهای کوچک

    ساخت کانال ها و تونل های بتنی

    ساخت مخازن و منبع های بتنی اب

    ساخت بتن در سواحل اب دریا

   ساخت بتن در اجرای اسکله ها و پل ها

 

نکات ایمنی :

 

همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد .در صورت تماس با پوست و چشمها  بلافاصله آن را به مدت 15 دقیقه با آب شستشو داده و به پزشک مراجعه نمایدد. اگر به طور اتفاقی بلعیده شد ، می بایست اقدامات پزشکی انجام شود . در ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.