Image

ماستیک پلی یورتان تک جزیی(dezoflex 360)

 

یکی از مواد و محصولات آب بندی می باشد و انواع مختلفی دارند.

از جمله انواع آن موضوع آب بندی می توان به ماستیک های قیر گرم اجرا ، ماستیک قیری سرد اجرا، ماستیک پلی یورتان، ماستیک سیلکون، ماستیک اکرولیکی ، ماستیک پلی سولفید و … می باشد.

این محصول بسته به نوع خود دارای کاربردها مختلفی می­باشند. برخی از ماستیک ها ویژه آب بندی کانال های آب و فاضلاب می باشند.

 

برخی دیگر از آنها ویژه آب بندی مخازن آب و فاضلاب می باشند یا کف سازی ها و برخی دیگر ویژه آب بندی کانالهای آبیاری می باشند.

برخی دیگری از ماستیک دارای خواصی مانند مقاومت در برابر مواد نفتی و بعضی دیگر برای  ترمیم ترکهای آسفالت کاربرد دارند نوعی دیگری از ماستیک جهت آب بندی دور پنجره ها و یا مصارف سبک به کار برده می شود و بسته به نوع و کیفیت در عملکرد های متفاوتی در آب بندی دارندو بسته به نوع اجرا به دو نوع ماستیک های سرد اجرا و ماستیک های گرم اجرا تقسیم می شود.

 

این امر مربوط به درجه حرارت اجرای مواد در زمان اعمال می باشد که در زمان اجرای آن باید شرایط ایمنی به درستی مد نظر قرار گیرد.

 

 

 پلي اورتان در اشکال مختلف مانند: فراورده‌هاي فوم، فيلم، الاستومرها، پودرها، مايعات و امولسيون‌ها قابل‌توليد هستند. به‌طورکلي هر ماده‌اي که داراي هيدروژن فعال باشد مي‌تواند در ترکيب ايزوسيانات ها مورداستفاده قرار گيرد و پلي يورتان ها را توليد کند. ه همين دليل، زماني که صحبت از پلي ‌يورتان ‌ها مي‌شود، مي‌توان گفت که گونه‌هاي بي‌شماري از آن‌ها وجود دارد. با توجه به آنچه گفته شد مي‌توان نتيجه گرفت، پلي ‌يورتان‌ ها در موارد گوناگوني مانند: فوم‌هاي نرم، فوم‌هاي سخت الاستومرها، چسب‌ها، روکش‌ها و پايه‌هاي رنگي بکار گرفته مي‌شوند.چسب پلی اورتان، بطور خلاصه PU و یا گاهی اوقات PUR نامیده می شود، که ماده‌ای تک جزئی با یک ترکیب ثابت نیست. بلکه پلیمری متشکل از واحدهای زنجیره آلی و متصل به اورتان و یا کاربامات ها می باشد.

در اجرای انواع نما های خشک جهت آب بندی از چسب پلی اورتان استفاده می شود . مانند نمای فایبر سمنت برد ، که در محل درزها و کنج ها برای آب بندی از چسب پلی اورتان استفاده می شود . این محصولات به نامهای چسب پلی اورتان و یا ماستیک پلی اورتان سوسیسی یا کالباسی شناخته می شود

از جمله محل هایی که در اجرای سازه های آب بند مانند مخازن آب و فاضلاب ، تصفیه خانه ها و استخر مورد توجه قرار داد ، درزبندی درزهای انبساطی می باشد.ااز جمله روش های آب بندی درزها در بتن استفاده از ماستیک پلی اورتان می باشد.

بیشتر پلی اورتان ها پلیمرهای ترموست می باشند و تحت حرارت نرم نمی شوند. البته امروزه پلی اورتان های ترموپلاستیکی که نرم نشوند؛ نیز تولید شده اند. پلیمرهای پلی اورتان از واکنش ایزوسیانات و پلی اول شکل می گیرد. هردوی ایزوسیانات و پلی اول، معمولا از دو گروه عاملی یا بیشتر به ازای هر مولکول استفاده می کنند

موارد کاربرد ماستیک پلی یورتان کالباسی طوسی

 

    درزگیری و آب بندی کانال های آب و مراکز تصفیه خانه های شهری

    درزگیری کف سالن های حساس (اتاق تمیز و کلین روم)

    درزگیری ها انبار های مواد غذایی

    درزگیری در مناطق بهداشتی یا کلین روم و اتاق تمیز

    درزگیری کف های بتنی با امکان وارد شدن تنش های زیاد دینامیکی و استاتیکی

    درزگیری در کف های بتنی مناطق ساحلی که امکان خوردگی بالاست و شرایط آب و هوایی ویژه دارد

    درزگیری در کف و دیواره های بتنی و دیواره های نما در صنایع پتروشیمی که احتمال تماس بین ماستیک و مواد نفتی وجود دارد

 

خصوصیات

 

چسبندگی فوق العاده بالا به انواع مصالح مخصوصاً بتن و فلز

 

درصد ازدیاد طول بالا

 

مقاوم در برابر عوامل محیطی

 

مقاوم در برابر تابش نور خورشید

 

استحکام فرسایشی زیاد

 

قابلیت رنگ شدن با رنگ های حلال دار یا محلول در آب

 

قابلیت انعطاف پذیری عالی در گرمای بسیار زیاد و یخبندان

 

بدون انقباض

 

بدون شره

 

غیر سمی و دارای تأییدیه مصرف در مجاورت آب آشامیدنی

 

مقاوم در برابر آب دریا

 

نکات اجرای ماستیک پلی اورتان

 

مطمئن شوید که سطح خشک و عاری از هرگونه گرد و غبار و چربی باشد

 

تا ۲۴ ساعت بعد از اجرا از تماس آب به سطح اجرا شده جلوگیری نمایید.

 

توصیه می‌شود اجرای در دمای محیطی بین +۵ تا +۴۰ درجه سانتی گراد صورت گیرد.

 

استفاده از اين چسب نيازمند گان مخصوص چسب سوسيسى ميباشد.

 

مشخصات فیزیکی وشیمیایی

 

    حالت فیزیکی : خمیر

    رنگ : خاکستری ، طوسی ،سفید ، مشکی

  gr/cm3 وزن مخصوص: 1/2

    زمان خشک شدن سطحی : 30 دقیقه

    میزان خشک شدن یک روزه : 3-2 میلیمتر

    درصد ازدیاد طول : 950 ٪

Shore سختی: 36-32

    بازگشت به حالت اولیه : 97 ٪

    قابلیت حرکت درز : 30 ٪

 

روش اجراء

 

تمامی درزها می بایست از هرگونه ذرات سست ، گرد و غبار ، رنگ ، چربی ، آب و هرگونه رطوبت و سایر مواد آلاینده عاری گردند و سطوح متخلخل حتماً بوسیله ساب زدن ، سندبلاست یا روش های دیگر هموار شوند.

 

توجه: درصورتیکه محل اجرای ماستیک ، بتن قدیمی است یا ماستیک با مصالح دیگری جز بتن یا سطح کاملاً تمیز فلز در تماس قرار می گیرد استفاده از پرایمر الزامی است.

 

پرایمر را حداقل 3 ساعت و حداکثر 6 ساعت قبل از اجرای ماستیک پلی یورتان روی سطح اجراء نمائید ، در صورتیکه بعد از 6 ساعت ماستیک پلی یورتان در مقاطع آماده سازی شده اجراء نشد ، مجدداً پرایمر را اجراء کنید. توجه داشته باشید ، خشک شدن پرایمر بستگی به قدرت جذب بتن ، رطوبت محیط و گرمای هوا دارد . لذا در بعضی مواقع دیده شده پرایمر تا 30 دقیقه پس از اجراء هم قابلیت خشک شدن را دارد.

 

برای اجراء ماستیک لازم است عرض و عمق اجراء با هم برابر باشد تا مقطعی که ماستیک در آن اجراء می شود شکل مربع پیدا کند

 

برای محدود نمودن عمق اجراء از فوم اسفنجی یا پلاستوفوم استفاده نمائید  پس از بریدن نوک بسته ماستیک ،آن را در داخل ابزار تزریق

 

قرار دهید . و در مقاطع آماده سازی شده تزریق کنید ، برای پرداخت نمودن و صیقلی شدن سطوح نهایی از کاردک یا ماله آغشته به مایع شوینده استفاده نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر محصول و اخذقیمت باشماره 09120916273 تماس بگیرید.