Image

نحوه نصب واتراستاپ

محصول واتراستاپ پی وی سی چیست؟

شما می توانید جهت کسب مشاوره و دریافت کاتالوگ و مشخصات فنی و نیز اخذ قیمت فروش انواع واتراستاپ پی وی سی  ، واتراستاپ تخت و واتراستاپ دمبلی ، واتراستاپ هیدروفیلی ، واتراستاپ استخر ، لیست قیمت خرید واتراستاپ، نوار آب بند واتراستاپ ، قیمت واتراستاپ بنتونیتی ، نوار واتراستاپ آب بند ، چسب و گیره واتراستاپ ) با بخش فروش و بازرگانی مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 09120916273-44618462 ) تماس  ( شرکت تولیدی و بازرگانی رایحه بتن سبز ) حاصل فرمایید

نفوذ آب از درزهای اجرایی و انبساطی، همواره یکی از معضلات موجود در اجرای سازه های آبی مانند مخازن و استخرها می باشد و اصلی ترین محل برای عبور آب همین درزهای قطع بتن ریزی می باشند. بسیار دیده شده است که سازه های آبی قدیمی که به روشهای سنتی اجرا شده اند ، مشکل کاهش آب دارند، که با توجه به بحران کم آبی موجود در کشور، معضلی بزرگ محسوب می شود . درزهای بتنی باید به کمک نوارهای آب بندی واتر استاپ آب بندی شوند، تا درز انقطاع بتن در برابر نفوذ آب، ایمن شود. نوارهای آب بندی (واتراستاپ) تولیدی شرکت شیمیایی بتن پلاست، با تکیه بر دانش روز و بهترین مواد اولیه PVC (پلی وینیل کلراید)، توسط پیشرفته ترین ماشین آلات روز طراحی و تولید می شود. واتراستاپ ها جهـت جلوگیری از عبور آب در درزهای اجـرایی و انبساطی سازه های بتنی مــورد استفاده قرار می گیرد و توسط گیره و یا مفتول به سازه میلگردی متصل می شود. واتـراستاپ ها در عرض های 15-20-24-30 سانتیمتربا ضخامتهای 2 تا 6 میلیمتر قابل تولید است.

 

موارد مصرف واتراستاپ

 

    آب بندی درز سازه های بتنی در معرض فشارهای هیدرواستاتیکی

    آب بندی درز سازه های بتنی در مجاورت آب و مایعات

    آب بندی سدها، کانال ها و لوله های بتنی

    آب بندی مخازن آب و مواد شیمیایی

    آب بندی استخرها و دریاچه های مصنوعی

    قابلیت استفاده در مقاطع بتن ریزی با فشارهای هیدرواستاتیکی بالا

    امکان استفاده در انواع مخازن آبی با ارتفاعات گوناگون

    مناسب برای آب بندی جکوزی و حوضچه های آبگرم

    آب بندی تصفیه خانه های آب و فاضلاب

    آب بندی تونل های انتقال آب

    مناسب برای آب بندی درزهای اجرایی تونلهای انتقال ترافیک

    مناسب برای آب بندی درزهای اجرایی تونل های راهسازی

    آب بندی و ایمن سازی سیلوهای ذخیره آرد و گندم و حبوبات

    قابلیت آب بندی سازه های در مجاورت آبهای زیرزمینی

سریعترین راه برای کنترل کیفیت واتراستاپ چیست؟

 

واتراستاپ باید از نظر ظاهری سطح بدون اعوجاجی داشته باشد و هیچگونه زدگی در سطح و کناره ها نداشته باشد. ضمنا بوی مواد نفتی ندهد زیرا برخی تولید کنندگان برای ارزانی از نفت در ترکیب خود استفاده می کنند. دانسیته واتراستاپ با کیفیت واتراستاپ معمولا نسبت معکوس دارد و با کاهش دانسیته واتراستاپ کیفیت آن بهبود می یابد و لذا با توزین دو واتراستاپ با مشخصات ظاهری برابر، آنکه وزن کمتری دارد بهتر می باشد. واتراستاپ نه زیاد نرم باید باشد و نه زیاد خشک و نرمی واتراستاپ تا حدی تجربی قابل تشخیص است که در کارخانه با دستگاه تست سختی سنجیده می شود که بین 65 تا 85 shore A مورد تائید می باشد.

 

 

 

روش مصرف

 

انتخاب نوع و سایز واتراستاپ هاي پی وی سی در انواع تخت، حفره دار، كفي و دمبلی توليد مي گردند. نوع تخت(A) براي درزهاي اجرایي و قطع بتن، نوع حفره دار(D) براي درزهاي انبساطي و ژوئن ها و نوع كفي(AA& DA) براي آب بندي درزهاي انبساطي و اجرايي كف سازه مورد استفاده قرار مي گيرد. معمولاً عرض واتراستاپ باید با ضخامت مقطع نصب برابر باشد. شکل ظاهری واتراستاپ بسته به ارتفاع و حجم سیال و فشار وارده به مقاطع قرارگیری مشخص می گردد. بدین صورت که براي ارتفاع هاي كم واتراستاپ هاي با ضخامت كم و براي ارتفاع هاي زياد و فشار زیاد واتراستاپ هاي ضخيم و دو سر دمبلي (M) استفاده مي گردد. واتراستاپ های تخت (A) در محلهای پیش بینی شده قطع بتن می بایست مورد استفاده قرار بگیرند که نیمی از عرض آن در بتن قدیم و نیمه دیگر در بتن جدید قرار خواهد گرفت. واتر استاپ های حفره دار (D) در محل های پیش بینی شده درزهای انبساط و ژوئن ها باید به فرمی قرار بگیرد که حفره واتراستاپ پس از بتن ریزی مقطع اول و دوم کاملاً در محل درز قرار گرفته تا در زمان انبساط و انقباض سازه، تنش های وارده را به خوبی کنترل نماید. برای ثابت نمودن واتراستاپ در مقاطع از گیره های واتراستاپ استفاده شود و هرگز برای ثابت سازی نوار واتراستاپ آن را سوراخ ننمایید زیرا به جهت تغییر تنش در محل سوراخ و فشار بتن هنگام عملیات بتن ریزی، واتراستاپ دچار پارگی می گردد. گیره واتراستاپ در هر متر طول واتراستاپ به تعداد حداقل 4 عدد و به صورت زیگزاگ به مقاطع بالا و پایین نوار متصل گردد و نهایتاً با استفاده از سیم آرماتور بندی، گیره ها را به آرماتورها ببندید. برای اتصال واتراستاپ ها به یکدیگر از روش جوشکاری واتراستاپ با استفاده از دستگاه جوش و الکترودهای پی وی سی و یا هویه واتراستاپ استفاده گردد.

بسته بندی

 

واتراستاپ های این شرکت در حلقه های 25 متری عرضه میگردد. ( بنا به سفارش تا طول 30 متر قابل عرضه میاشد )

شرایط نگهداری

 

مقاومت های اعلامی واتراستاپ های تولیدی رایحه بتن سبز در صورت نگهداری در بسته بندی اصلی و  با کشیدن چادر ( برزنت ) جهت حفاطت از تابش خورشید ، اکسیژن و ازن به مدت 6 ماه پایدار خواهد بود.