Image

اسلامپ مجاز و استاندارد بتن

برای کنترل کیفی بتن آزمایش های مختلفی وجود دارد. یکی از کاربردی و رایج ترین آزمایش های بتن ، آزمایش اسلامپ است. این آزمایش به علت تاثیر آن در کیفیت بتن تازه و سخت شده و نیز سرعت عمل آن دارای اهمیت زیادی است.

عدد اسلامپ ، عددی است که به وسیله آزمایش اسلامپ بتن بدست می آید که نشانگر میزان افت بتن در هنگام ساخت آن می باشد .

ميزان اسلامپ بر اساس روش مندرج در استاندارد (دت 505) كنترل مي‌شود و پيمانكاران موظفند بتن موردنظر را بر اساس اسلامپهاي خواسته شده در مشخصات فني خصوصي و نقشه‌هاي اجرايي تهيه نمايند.

 

بتن‌هايي كه به هنگام ريختن، اسلامپ‌شان با مشخصات خواسته شده مطابقت ننمايد مردود بوده و بايد از مصرف آن خودداري شده و از كارگاه خارج گردند.

اضافه نمودن آب براي بالا بردن اسلامپ بتن‌هاي سفت شده پس از ساخت، به هيچ وجه مجاز نمی باشد و انجام اين امر باعث تغييرات كلي در مشخصات بتن ساخته شده خواهد شد.

 

بسته به ميزان اسلامپ و نوع كاربرد، بتن به 4 گروه سفت، خميري، شل و آبكي تقسيم مي‌شود که ميزان اسلامپ براي اعضا و قطعات مختلف بر اساس جدول زیر توصيه مي‌ گردد :

 

 

ردیف

نوع عضو یا قطعه بتنی

حدآقل اسلامپ - mm

حدآکثر اسلامپ - mm

1

شالوده ها و پی دیوارهای بتن آرمه

25

75

2

شالوده های بتن ساده و دیوارهای زیر سازه ها

25

75

3

تیرها و دیوارهای بتن آرمه

25

100

4

ستونها

25

100

5

دالها و پیاده روهای بتنی

25

75

6

بتن حجیم

25

50

 

در صورتی که لرزش و ارتعاش با روشهای دستی انجام گردد ، به مقدار حدآکثر اسلامپ می توان 25 میلیمتر اضافه کرد .

 

 

گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، بخش بازرگانی مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران می باشد که با هدف ایجاد مرکز داد و ستد مصالح ، تجهیزات و ملزومات بتن ریزی در سطح کشور طرح و پی ریزی گردیده است. این مجوعمه با اتکا به دانش فنی و تجارب چندین ساله خود و شناخت نیاز صنعتگران بتن ، اقدام به  ارائه خدمات تولید ، واردات و بازرگانی در زمینه انواع محصولات مصرفی و تجهیزات مورد نیاز در پروژه های ساخت و بهره برداری سازه های بتنی می نماید. در این راستا گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، افتخار دارد تا خدمات خود را در زمینه ارائه بتن آماده استاندارد و مهندسی در سطح استان تهران و البرز ، انواع افزودنی و محصولات شیمیایی ساختمان و بتن ، فروش عمده سیمان ، ماله های پروانه ای و شمشه های ارتعاشی ، مصالح درزبندی ، اسپیسر های بتنی و پلاستیک ، رنگ دانه های بتنی ، مصالح تخصصی تعمیر و آب بندی سازه های بتنی ، مصالح مقاوم سازی سازه های بتنی ، انواع ویبراتور ، قالب های پلاستیکی بتن ، سیلو و بچینگ های کارکرده ، تجهیزات و مصالح بتن ریزی در هوای سرد و گرم ، نرم افزار های بچینگ و آزمایشگاه های بتن ، سیستم توزین افزودنی های بتن ، مشاوره و راه اندازی خط تولید افزودنی های بتن و فرمولاسیون ، واتراستاپ های هیدروفیلی و بنتونیتی ، پمپ و پکر های تزریق رزین های اپوکسی و پلی یورتان و ... به متخصصین ، شرکت ها ، بتن های آماده ، مجریان فرآیند های مرتبط با بتن اقدام نماید.

شما می توانید برای مشاوره و اخذ خدمات در زمینه های مذکور با بخش بازرگانی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 09022424865 – 09912760924-44618462) تماس حاصل فرمایئد.