Image

ورود مدرنیته و تکنولوژی به مصالح ساختمانی ومعرفی پوشش اب گریزو اشباع کننده بدون رنگ

نيز وارد شده ,وارد شده و تفاوت هاي عظيمي در صنعت ساخت و ساز نسبت به سال هاي دور اين فعاليت به وجود آورده است.هرکدام از اين نوع مصالح ساختماني ويژگي هاي مختص به خود را دارد و بدين ترتيب مدرنيته به بخش اجتناب ناپذير توليد و استفاده از مصالح ساختماني سرايت کرده است.

 

به گزارش اخبار ساختمان، در اعصار مختلف همواره نیاز به مسکن جزء دغدغه های بشری بوده است.با گذشت زمان و افزایش تصاعدي جمعيت ،به تبع نياز انسان به مسکن و به طور کلي “ساختمان” نيز افزايش يافته است.در چنين دوره اي که تكنولوژي بر همه جوانب زندگي انسان تاثير گذار است،ديگر روش هاي قديمي تهيه و استفاده از مصالح ساختماني رو به منسوخ شدن رفت و وارد مرحله جديدي از پيدايش خود شد.

 

این نوع از مواد جهت جلوگیری از هدر رفت زمان اجرا،پیشگيري از سنگين شدن سازه هاي به کار رفته در ساختمان،کاهش عمر مفيد مصالح ساختماني،عدم مقاومت لازم در برابر زلزله و هر نوع تنش و ديگر علل مطرح گشته است.پس از تمامي موارد ذکر شده نياز به شروع توليد مصالحي با پوشش تمامي مشکلات همتاي سنتي خود، افزايش يافت و به تدريج فرآيند توليد پديده اي به نام “مصالح ساختماني مدرن” شكل گرفت.

 

مزایای اجمالی مصالح ساختمانی مدرن

 

استفاده و به کارگیری این نوع از مصالح ساختمانی تفاوت هاي عمده اي در خروجي ساخت و ساز خواهد داشت.از مزاياي کلي استفاده از آن مي توان به کوتاه کردن زمان اتمام انواع پروژه هاي ساختماني به نحوي محسوس و قابل توجه ، نام برد.همچنين كاهش هزينه هاي اجرا و نيز افزايش مقاومت كلي سازه از ديگر مزاياي مصالح ساختماني مدرن مي باشد.

 

در این بین سهولت در اجرا و روان تر شدن پروسه ساخت نیز برای بسياري از کساني که در صنعت ساخت و ساز حضور دارند،موضوع مهم و قابل توجهي است.مصالح ساختماني جديد تمامي اين مزايا را در پي خواهد داشت.

 

شایان ذکر است که پروسه کیفیت در ساخت و اجرا مقوله ایست که با گذشت زمان گاها دستخوش تغييرات و تاثيرات منفي مي گردد كه به كار گيري مدرنترين مصالح ساختماني مي تواند ساختمان را از اين مشكل نيز ساقط نمايد.

یکی از مصالحی که میخواهیم در این مقاله معرفی کنیم

BETOPROOF 3110

پوشش آب گریز و اشباع کننده ی بدون رنگ

 

 

 

 

BETOPROOF 3110  محصولی تک جزئی بر پایه سیلان-سیلوکسان می باشد که پس از اجرا بر روی سطوح بتنی و بنایی باعث ایجاد سطحی آب بند و آب گریزی حفرات موئینه، بدون ایجاد تغییر در رنگ نما، می گردد.

 

 

 

موارد مصرف

 

    اجرا بر روی سطوح دارای شیب زیاد

    آب بندی و محافظت سطوح با تخلخل و جذب زیاد مانند سطوح بتنی ، آجری ، بتن سبک ، کاشی و سرامیک ، سنگ های طبیعی و مصنوعی ، سطوح و بناهای تاریخی ، مجسمه ها ، سطوح با رنگ ها معدنی

    برای آب بندی زیر زمین با فشار زیاد ، سطوح گالوانیزه ، سازه های تحت فشار هیدروستاتیک ، و سطوح رنگ شده توصیه نمی شود.

 

 

 

مزایا و ویژگیها

 

    فاقد رنگ و بدون ایجاد فیلم بر روی سطح

    مناسب برای سازه های که  تغییری در ظاهر نباید اتفاق بیافتد

    تاثیر آب گریزی

    امکان تنفس سطح زیرین پوشش

    پس از اجرا و عمل آوری شاهده هیچ گونه تغییر رنگی نخواهیم بود

    عدم ایجاد یک لایه بر روی سطح

    محافظت سازه در باربر گرد، غبار و ایجاد قارچ و جلبک

    مقاوم در شرایط قلیایی

    مقاوم در برابر uv

 

 

روش مصرف

 

آماده سازی سطح

 

سطح باید از کلیه مواد ضعیف ، گرد و غبار ، روغن قالب ، رنگ ، گل و ... عاری گردد. به طور کلی سطح باید از هر گون موادی که مانع چسبندگی گردد پاک سازی شود. کلیه ترک ها و بتن های ضعیف باید ترمیم گردند. برای آب بندی سطح مورد نظر باید از پایین دست شروع کرد. بخش های مختلف نما مانند پنجره ها در طول اجرا باید محافظت شوند.

 

 

 

روش اجرا

 

BETOPROOF 3110  با استفاده از برس ، غلطک یا ایرلس بر روی محل مورد نظر اجرا می گردد تا سطح کار به طور کامل آعشته و اشابع گردد. روش اجرا به صورت خیس به خیس و در دو لایه می باشد. پس از 24 ساعت می بایست یک لایه نهایی نیز بر روی سطح اجرا گردد.

 

 

 

مقدار مصرف

 

0.2 تا 0.6 کیلوگرم در مترمربع برای هر لایه ( بسته به نفوذ پذیری و جذب سطح کار )

 

 

 

بسته بندی ، مدت زمان و شرایط نگهداری

 

    سطل های 3.5 یا 15 کیلوگرمی.

    12 ماه در بسته بندی اولیه و اصلی .

    در محیط خشک و دمای 5 تا 35 درجه سانتیگراد نگهداری شود. در برابر حرارت زیاد و یخبندان محافظت گردد.

 

 

 

پاکسازی تجهیزات

 

تجهیزات و لوازم استفاده شده باید بلافاصله پس از استفاده با آب شستشو شود. در صورت خشک شدن ملات بر روی تجهیزات پاکسازی صرفا به روش های مکانیکی میسر خواهد بود.

 

 

 

هشدارها و محدودیت ها :

 

    از اجرای پوشش در آب هوای بارانی و یا یخبندان خودداری کنید.

    پس از اجرا تا زمان خشک شدن کامل در برابر باران ، رطوبت زیاد ، ترافیک و یخبندان محافظت شود.

    از تماس با پوست و چشم خود داری شود.

    بسیار قابل اشتعال

 

 

 

نکات ایمنی :

 

از تماس با چشم و پوست خود داری شده و پس از استفاده دست های خود را شستشو دهید. در صورت تماس با چشم، پوست و یا بلعیده شدن ، سریعا به پزشک مراجعه شود و یا به بخش ایمنی دیتا شیت مراجعه گردد. درب ظرف را زمانی که استفاده نمی گردد بسته و به دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

 

 

 

نگهداری :

 

مدت زمانی نگهداری ، در بسته بندی اولیه و در شرایط مناسب ، 12 ماه می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران تماس حاصل نماید02144618462.